Založ si blog

Prečo by mali byť ženy rady, že zarábajú menej ako muži – šťavnatá esencia nesmrteľných novinových plátkov

Dnes vám napíšem o tom, ako sa dnes píše a o tom, ako si to, ako sa dnes píše, všimla dvojica umelcov Soňa Flajžíková a Jakub Lobotka. 

“Ešte nikdy sme sa nemali tak dobre.”

 

Vítajú prvou vetou noviny SAK. Na prvý pohľad”normálne” a bežné noviny, ktoré často nájdete aj v novinových stánkoch na rohu ulice sa líšia od druhých tým, že po zaostrení oka až take normálne a bežné nie sú. A po ešte lepšom zaostrení si uvedomíte, že sa až tak dobre teda nemáme… alebo by sme sa mať nemali… ak je táto anotácia autorov pravdivá:

Experimentálne noviny SAK vznikli ako reakcia na súčasné médiá, ich predkladanie správ, (dez)informácie, prázdnotu obsahu a takmer nulovú výpovednú hodnotu. Obsah novín je zložený z reálnych článkov a titulkov, ktoré reprezentujú vyššie uvedené atribúty.

 

Nie je žiadnou novinkou, že isté noviny a časopisy,staro-novodobí nosiči svetla, v časoch temnej neznalosti doby a dezilúzie odkrývajú to najbanálnejšie, čo na tejto Zemi existuje. Namiesto dôležitých udalostiach o vedeckých objavoch, či kultúrnych udalostiach sa veľakrát do novín dostanú články, ktoré sú napríklad o tom, že porno nie je najväčšou hrozbou internetu, o tom, že vedci sa zhodli na tom, že ženám sa páčia muži v drahých autách, o tom, ako mať erekciu 5 týždňov, čo v skutočnosti spôsobuje nevera. Poučia vás aby ste za žiadnych okolností nebrali koňa do obývačky a aby ste vedeli, že najlepšie koláče maju v Banskej Štiavnici. Niektoré ženy dostanú spirituálny zážitok po tom, ako si prečítaju odhalenie o tom, prečo by mali byť v podstate rady, že zarábajú menej ako muži a tí mladší zistia, ako a kde chytať pokémonov.

 

Noviny SAK sú zrkadlom pre všetkých novinárov, časopisárov a píšucich tvorov, ktorí zahlcujú tento svet informáciami, ktoré ohlupujú národ. Sú koncentráciou dezinformácii za posledné 2 mesiace, počas ktorých Jakub a Soňa monitorovali denníky a weby, odkiaľ vyberali to “najlepšie” a “najosvietenecké”, čo tam našli. Následne texty dotvorili linorytmi, ktoré celkový obraz časopiseckej doby dosť úderne dotvorili. Veľakrát až hrozivo vtipne.

 

Aj moja babka vedela, že čo prasati dáte žrať, to z neho vyrastie. Niektorí ľudia to vedia tiež. Niektorí s tým pracujú, iní len papajú a papajú bez toho aby otvorili oči… potom sa čudujú prečo sa ocitajú pred TV, z ktorého kričí farmár, ktorý hľadá futbalovú loptu, zatiaľčo krásny svet, plný zaujímavých vecí, ktoré vedia človeka nadchnúť, povzbudiť a inšpirovať, im ujde pomedzi prsty.

 

A keď pôjdete nabudúce do McDonaldu, buďte radi, že dostanete viac servítok! Niekomu na druhej strane zemegule to nebolo dopriate… a pritom sa nevolal ani Sexy.

Hoci sa niekedy z novín dozviete aj to, že sa na internete objavila nepravdivá správa, nezúfajte, lebo  inzercia snov na poslednej strane a všetky články časopisu SAK skutočné a pravdivé naozaj sú.

 

Presvedčiť sa môžte sami. Noviny SAK sú zdarma dostupné vesmíru a vám tu.

 

MAROSBARAN

———————————————————————————————————————————————————————————————

Noviny SAK (anotácia)

Soňa Flajžíková & Jakub Lobotka (Grafické techniky, VŠVU, Bratislava)

Experimentálne noviny SAK vznikli ako reakcia na súčasné médiá, ich predkladanie správ, (dez)informácie, prázdnotu obsahu a takmer nulovú výpovednú hodnotu. Obsah novín je zložený z reálnych článkov a titulkov, ktoré reprezentujú vyššie uvedené atribúty.

Zdroje: Sme, Nový Čas, Webnoviny, Pravda, Topky.sk, Idnes.cz, Ihned.cz, BBC, The Guardian

 

 

 

Posledný deň Japonska

29.06.2016

Ak vás zaujíma japonská kultúra, odevný design a ste v Prahe, galéria Kvalitář na Senovážnom námestí je miesto, kde by ste mali určite zavítať. Sme traja. Diplomanti Ateliéru designu odevu viac »

Evolúcia génia Muchy

25.05.2016

Mal som to vo svojom "to-do-liste" už veľmi dlho, no až teraz nato prišiel čas - kanadský filmový génius David Cronenberg je v Prahe už od februára, takže je dosť veľká šanca, že o výstave viac »

XIII CARD – 8 odpovedí

15.02.2016

Pri príležitosti dnešnej premiéry filmu mojej tretej fashion performance XIII CARD som oslovil fotografov a priateľov, ktorí odfotili čokoľvek zo show, aby vybrali jednu fotku, ktorá pre nich viac »

SNS? Janusek, Stefanov

Exministri Janušek a Štefanov dostali za 'nástenkový tender' exemplárne tresty

18.10.2017 11:04, aktualizované: 11:12

Špecializovaný trestný súd v Pezinku uznal dvoch bývalých ministrov vinnými z machinácií pri miliardovom tendri. Uložil im za to dlhoročné tresty.

Volkswagen, karosáreň

Tri slovenské automobilky patria k najväčším v rámci regiónu

18.10.2017 11:00

Tri automobilky pôsobiace na Slovensku patria do top desiatky najväčších automobiliek strednej a východnej Európy.

Soraya Saenz de Santamaria

Španielsko Katalánsku: Konajte rozumne, inak môžeme pozastaviť autonómiu

18.10.2017 10:50

Rajoyov kabinet dal Barcelone ultimátum do štvrtka, aby sa vyjadrila, či po katalánskom referende vyhlásila nezávislosť regiónu.

cantat

Francúzsky časopis dal na obálku speváka odsúdeného za zabitie. Čelí kritike

18.10.2017 10:40

Bertrand Cantat v roku 2003 ubil svoju priateľku, herečku Mariu Trintignantovú.

MAROSBARAN

Píšem lebo chcem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 84
Celková čítanosť: 114613x
Priemerná čítanosť článkov: 1364x

Autor blogu

Kategórie