Založ si blog

Prečo by mali byť ženy rady, že zarábajú menej ako muži – šťavnatá esencia nesmrteľných novinových plátkov

Dnes vám napíšem o tom, ako sa dnes píše a o tom, ako si to, ako sa dnes píše, všimla dvojica umelcov Soňa Flajžíková a Jakub Lobotka. 

“Ešte nikdy sme sa nemali tak dobre.”

 

Vítajú prvou vetou noviny SAK. Na prvý pohľad”normálne” a bežné noviny, ktoré často nájdete aj v novinových stánkoch na rohu ulice sa líšia od druhých tým, že po zaostrení oka až take normálne a bežné nie sú. A po ešte lepšom zaostrení si uvedomíte, že sa až tak dobre teda nemáme… alebo by sme sa mať nemali… ak je táto anotácia autorov pravdivá:

Experimentálne noviny SAK vznikli ako reakcia na súčasné médiá, ich predkladanie správ, (dez)informácie, prázdnotu obsahu a takmer nulovú výpovednú hodnotu. Obsah novín je zložený z reálnych článkov a titulkov, ktoré reprezentujú vyššie uvedené atribúty.

 

Nie je žiadnou novinkou, že isté noviny a časopisy,staro-novodobí nosiči svetla, v časoch temnej neznalosti doby a dezilúzie odkrývajú to najbanálnejšie, čo na tejto Zemi existuje. Namiesto dôležitých udalostiach o vedeckých objavoch, či kultúrnych udalostiach sa veľakrát do novín dostanú články, ktoré sú napríklad o tom, že porno nie je najväčšou hrozbou internetu, o tom, že vedci sa zhodli na tom, že ženám sa páčia muži v drahých autách, o tom, ako mať erekciu 5 týždňov, čo v skutočnosti spôsobuje nevera. Poučia vás aby ste za žiadnych okolností nebrali koňa do obývačky a aby ste vedeli, že najlepšie koláče maju v Banskej Štiavnici. Niektoré ženy dostanú spirituálny zážitok po tom, ako si prečítaju odhalenie o tom, prečo by mali byť v podstate rady, že zarábajú menej ako muži a tí mladší zistia, ako a kde chytať pokémonov.

 

Noviny SAK sú zrkadlom pre všetkých novinárov, časopisárov a píšucich tvorov, ktorí zahlcujú tento svet informáciami, ktoré ohlupujú národ. Sú koncentráciou dezinformácii za posledné 2 mesiace, počas ktorých Jakub a Soňa monitorovali denníky a weby, odkiaľ vyberali to “najlepšie” a “najosvietenecké”, čo tam našli. Následne texty dotvorili linorytmi, ktoré celkový obraz časopiseckej doby dosť úderne dotvorili. Veľakrát až hrozivo vtipne.

 

Aj moja babka vedela, že čo prasati dáte žrať, to z neho vyrastie. Niektorí ľudia to vedia tiež. Niektorí s tým pracujú, iní len papajú a papajú bez toho aby otvorili oči… potom sa čudujú prečo sa ocitajú pred TV, z ktorého kričí farmár, ktorý hľadá futbalovú loptu, zatiaľčo krásny svet, plný zaujímavých vecí, ktoré vedia človeka nadchnúť, povzbudiť a inšpirovať, im ujde pomedzi prsty.

 

A keď pôjdete nabudúce do McDonaldu, buďte radi, že dostanete viac servítok! Niekomu na druhej strane zemegule to nebolo dopriate… a pritom sa nevolal ani Sexy.

Hoci sa niekedy z novín dozviete aj to, že sa na internete objavila nepravdivá správa, nezúfajte, lebo  inzercia snov na poslednej strane a všetky články časopisu SAK skutočné a pravdivé naozaj sú.

 

Presvedčiť sa môžte sami. Noviny SAK sú zdarma dostupné vesmíru a vám tu.

 

MAROSBARAN

———————————————————————————————————————————————————————————————

Noviny SAK (anotácia)

Soňa Flajžíková & Jakub Lobotka (Grafické techniky, VŠVU, Bratislava)

Experimentálne noviny SAK vznikli ako reakcia na súčasné médiá, ich predkladanie správ, (dez)informácie, prázdnotu obsahu a takmer nulovú výpovednú hodnotu. Obsah novín je zložený z reálnych článkov a titulkov, ktoré reprezentujú vyššie uvedené atribúty.

Zdroje: Sme, Nový Čas, Webnoviny, Pravda, Topky.sk, Idnes.cz, Ihned.cz, BBC, The Guardian

 

 

 

Posledný deň Japonska

29.06.2016

Ak vás zaujíma japonská kultúra, odevný design a ste v Prahe, galéria Kvalitář na Senovážnom námestí je miesto, kde by ste mali určite zavítať. Sme traja. Diplomanti Ateliéru designu odevu viac »

Evolúcia génia Muchy

25.05.2016

Mal som to vo svojom "to-do-liste" už veľmi dlho, no až teraz nato prišiel čas - kanadský filmový génius David Cronenberg je v Prahe už od februára, takže je dosť veľká šanca, že o výstave viac »

XIII CARD – 8 odpovedí

15.02.2016

Pri príležitosti dnešnej premiéry filmu mojej tretej fashion performance XIII CARD som oslovil fotografov a priateľov, ktorí odfotili čokoľvek zo show, aby vybrali jednu fotku, ktorá pre nich viac »

Sajf Islam Kaddáfí

Kaddáfí sa vracia? A čo ďalej?

29.06.2017 11:00

Druhorodený syn zvrhnutého a zavraždeného plukovníka Muamara Kaddáfího Sajf Islam je už niekoľko dní na slobode.

piesok, pláž, more, palma, dovolenka, leto, prázdniny

Osýpky aj hrozba terorizmu. Do ktorých krajín ministerstvo zahraničia neodporúča cestovať?

29.06.2017 11:00

V časti Talianska sa vo zvýšenej miere objavili osýpky. Ministerstvo zahraničia preto Slovákov vyzýva, aby zvážili cestu do postihnutých regiónov. Ako sú na tom ďalšie obľúbené destinácie dovolenkárov?

Angela Merkelová

Merkelová nepriamo kritizovala Trumpa pred začiatkom summitu G20

29.06.2017 10:40

Kto verí, že problémy dnešného sveta vyrieši izolacionizmus a protekcionizmus, ten sa hlboko mýli, povedala v prejave k nemeckým poslancom kancelárka Angela Merkelová.

praha, pride, LGBTI

Prieskum: Pre manželstvá homosexuálov sú tri štvrtiny Nemcov

29.06.2017 10:39

Legalizáciu manželstiev homosexuálov podporujú tri štvrtiny Nemcov, pre adopcie detí pármi rovnakého pohlavia sú dve tretiny opýtaných.

MAROSBARAN

Píšem lebo chcem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 84
Celková čítanosť: 109185x
Priemerná čítanosť článkov: 1300x

Autor blogu

Kategórie