Založ si blog

Prečo by mali byť ženy rady, že zarábajú menej ako muži – šťavnatá esencia nesmrteľných novinových plátkov

Dnes vám napíšem o tom, ako sa dnes píše a o tom, ako si to, ako sa dnes píše, všimla dvojica umelcov Soňa Flajžíková a Jakub Lobotka. 

„Ešte nikdy sme sa nemali tak dobre.“

 

Vítajú prvou vetou noviny SAK. Na prvý pohľad“normálne“ a bežné noviny, ktoré často nájdete aj v novinových stánkoch na rohu ulice sa líšia od druhých tým, že po zaostrení oka až take normálne a bežné nie sú. A po ešte lepšom zaostrení si uvedomíte, že sa až tak dobre teda nemáme… alebo by sme sa mať nemali… ak je táto anotácia autorov pravdivá:

Experimentálne noviny SAK vznikli ako reakcia na súčasné médiá, ich predkladanie správ, (dez)informácie, prázdnotu obsahu a takmer nulovú výpovednú hodnotu. Obsah novín je zložený z reálnych článkov a titulkov, ktoré reprezentujú vyššie uvedené atribúty.

 

Nie je žiadnou novinkou, že isté noviny a časopisy,staro-novodobí nosiči svetla, v časoch temnej neznalosti doby a dezilúzie odkrývajú to najbanálnejšie, čo na tejto Zemi existuje. Namiesto dôležitých udalostiach o vedeckých objavoch, či kultúrnych udalostiach sa veľakrát do novín dostanú články, ktoré sú napríklad o tom, že porno nie je najväčšou hrozbou internetu, o tom, že vedci sa zhodli na tom, že ženám sa páčia muži v drahých autách, o tom, ako mať erekciu 5 týždňov, čo v skutočnosti spôsobuje nevera. Poučia vás aby ste za žiadnych okolností nebrali koňa do obývačky a aby ste vedeli, že najlepšie koláče maju v Banskej Štiavnici. Niektoré ženy dostanú spirituálny zážitok po tom, ako si prečítaju odhalenie o tom, prečo by mali byť v podstate rady, že zarábajú menej ako muži a tí mladší zistia, ako a kde chytať pokémonov.

 

Noviny SAK sú zrkadlom pre všetkých novinárov, časopisárov a píšucich tvorov, ktorí zahlcujú tento svet informáciami, ktoré ohlupujú národ. Sú koncentráciou dezinformácii za posledné 2 mesiace, počas ktorých Jakub a Soňa monitorovali denníky a weby, odkiaľ vyberali to „najlepšie“ a „najosvietenecké“, čo tam našli. Následne texty dotvorili linorytmi, ktoré celkový obraz časopiseckej doby dosť úderne dotvorili. Veľakrát až hrozivo vtipne.

 

Aj moja babka vedela, že čo prasati dáte žrať, to z neho vyrastie. Niektorí ľudia to vedia tiež. Niektorí s tým pracujú, iní len papajú a papajú bez toho aby otvorili oči… potom sa čudujú prečo sa ocitajú pred TV, z ktorého kričí farmár, ktorý hľadá futbalovú loptu, zatiaľčo krásny svet, plný zaujímavých vecí, ktoré vedia človeka nadchnúť, povzbudiť a inšpirovať, im ujde pomedzi prsty.

 

A keď pôjdete nabudúce do McDonaldu, buďte radi, že dostanete viac servítok! Niekomu na druhej strane zemegule to nebolo dopriate… a pritom sa nevolal ani Sexy.

Hoci sa niekedy z novín dozviete aj to, že sa na internete objavila nepravdivá správa, nezúfajte, lebo  inzercia snov na poslednej strane a všetky články časopisu SAK skutočné a pravdivé naozaj sú.

 

Presvedčiť sa môžte sami. Noviny SAK sú zdarma dostupné vesmíru a vám tu.

 

MAROSBARAN

———————————————————————————————————————————————————————————————

Noviny SAK (anotácia)

Soňa Flajžíková & Jakub Lobotka (Grafické techniky, VŠVU, Bratislava)

Experimentálne noviny SAK vznikli ako reakcia na súčasné médiá, ich predkladanie správ, (dez)informácie, prázdnotu obsahu a takmer nulovú výpovednú hodnotu. Obsah novín je zložený z reálnych článkov a titulkov, ktoré reprezentujú vyššie uvedené atribúty.

Zdroje: Sme, Nový Čas, Webnoviny, Pravda, Topky.sk, Idnes.cz, Ihned.cz, BBC, The Guardian

 

 

 

Posledný deň Japonska

29.06.2016

Ak vás zaujíma japonská kultúra, odevný design a ste v Prahe, galéria Kvalitář na Senovážnom námestí je miesto, kde by ste mali určite zavítať. Sme traja. Diplomanti Ateliéru designu odevu viac »

Evolúcia génia Muchy

25.05.2016

Mal som to vo svojom "to-do-liste" už veľmi dlho, no až teraz nato prišiel čas - kanadský filmový génius David Cronenberg je v Prahe už od februára, takže je dosť veľká šanca, že o výstave viac »

XIII CARD – 8 odpovedí

15.02.2016

Pri príležitosti dnešnej premiéry filmu mojej tretej fashion performance XIII CARD som oslovil fotografov a priateľov, ktorí odfotili čokoľvek zo show, aby vybrali jednu fotku, ktorá pre nich viac »

jahody, brigáda, zber

Po Austrálii sa našli ihly v jahodách aj na Novom Zélande

24.09.2018 09:45

Polícia sa obáva, že prvé prípady povzbudili páchateľov, ktorí tento trestný čin napodobňovali.

Donald Trump

USA nás šikanujú, sťažuje sa Čína

24.09.2018 09:36

Čína obvinila Spojené štáty z "obchodnej šikany" a vyhlásila, že opatreniami, ako sú clá, zastrašujú iné krajiny, aby sa podriadili ich vôli.

víchrica, vietor, strom, počasie

Na strednom Slovensku je bez elektriny vyše 12-tisíc odberných miest

24.09.2018 09:19, aktualizované: 09:30

Najviac postihnutými lokalitami sú okolie Banskej Bystrice, Kysuce, Orava a Liptov.

Alexej Navaľnyj

Oponenta Kremľa Navaľného krátko po odpykaní trestu zadržali

24.09.2018 09:07

Rovnako ako v minulosti bol obvinený z porušenia pravidiel pre organizovanie verejných zhromaždení.

MAROSBARAN

Píšem lebo chcem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 84
Celková čítanosť: 130267x
Priemerná čítanosť článkov: 1551x

Autor blogu

Kategórie